Accueil Petites annonces Emplois / Stages Oferta stażu : redaktor polskiej wersji magazynu Cafébabel.com

En ligne:

Nous avons 7 invités en ligne
Oferta stażu : redaktor polskiej wersji magazynu Cafébabel.com PDF Imprimer Email
Lundi, 01 Février 2010 15:45

Cafebabel.com poszukuje dziennikarza internetowego na stanowisko redaktora-stazysty polskiej wersji magazynu Cafébabel.com
Miejsce pracy: Paryż, Francja

Twoje zadanie: Współpraca z koordynator redakcji w celu dynamizacji polskiej wersji magazynu cafebabel.com. Współtworzenie strony wraz z redaktorami innych wersji, poprzez redakcję artykułów oraz tłumaczenia.

Zakres obowiązków:
 - Redagowanie: pomoc zespołowi wolontariuszy – dziennikarzy i tłumaczy – podczas pisania artykułów, redagowanie oryginalnych artykułów w wersji polskiej (sprawdzanie informacji, korekta, dodawanie tytułów) oraz tłumaczeń na polski. Dodawanie na stronę zdjęć oraz filmów.
- Dynamizowanie społeczności: rekrutowanie i dynamizowanie zespołu polskich dziennikarzy i tłumaczy współpracujących z różnymi zespołami lokalnymi.
- Współtworzenie magazynu: kształtowanie zawartości magazynu wraz z redaktorami innych wersji językowych. Proponowanie oryginalnych pomysłów na tematy dotyczące młodego pokolenia.

Kogo szukamy? Preferowana osoba z wyższym wykształceniem dziennikarskim, o wysokiej kulturze ogólnej, zainteresowana bieżącymi wydarzeniami europejskimi. Bardzo dobra znajomość narzędzi 2.0, umiejętność redagowania bloga jest plusem. Język ojczysty: polski (jest to warunek konieczny), języki obce: bardzo dobry francuski, dobry angielski. Znajomość każdego kolejnego języka będzie atutem. Wymagane doświadczenie w pracy redakcyjnej. Poszukujemy osób młodych, chętnych stawić czoła wyzwaniom, które chcą poświęcić energię na przyszłościowy projekt przy współpracy z młodym, międzynarodowym i zmotywowanym zespołem.

Informacje praktyczne: Czas trwania stażu – od 3 do 6 miesięcy. Miejsce: siedziba redakcji w Paryżu. Data rozpoczęcia: 15 lutego. Staż można odbyć w ramach praktyk studenckich lub jednego z europejskich programów (typu Leonardo, Erasmus, Eurodyssey etc). Jeśli finansowe wsparcie nie jest udzielane z innych źródeł, istnieje możliwość wynagrodzenia w wysokości 350€ netto miesięcznie oraz zwrot 50% kosztów transportu w Paryżu.

Cafébabel.com jest pierwszym internetowym medium europejskim. Działa dzięki społeczności 8500 wolontariuszy zrzeszonych wokół 30 zespołów lokalnych i redakcji centralnej, znajdującej się w Paryżu. Cafebabel.com analizuje bieżące wydarzenia pod kątem europejskim, a na naszej stronie można znaleźć zarówno teksty w formie artykułów, jak i blogów. Magazyn jest wydawany przez stowarzyszenie Babel International; jest członkiem francuskiej Fédération Nationale de la Presse spécialisée oraz laureatem nagrody European Agenda Award w kategorii political journalist of the year 2008 (wśród nominowanych były takie gazety jak Libération czy Financial Times).

Mis à jour le Vendredi, 05 Février 2010 14:26

Bannière